Skip to content Skip to footer

Günümüzün sürekli değişen dijital dünyasında, e-mail marketing marka ve işletmelere kendilerini geniş kitlelere oldukça etkili biçimde tanıtabilme fırsatı veriyor. Eğer halen daha işinizi büyütmek için her geçen gün popülerliği artan bu tanıtım çözümünü denemediyseniz, şimdi tam zamanı. Sizin yerinize hedeflerinizi ve kârlılığınızı düşünerek hareket eden bir ajanstan doğru rehberlik hizmetini alarak e-posta yoluyla tanıtım yapmanın faydalarından yararlanabilir, düşük maliyetle ciddi miktarda kazanç elde etme fırsatı yakalayabilirsiniz.

E-posta pazarlama kampanyalarınızda, mevcut veya potansiyel müşterilerinizi yaş, cinsiyet, eğitim durumu, doğum tarihi, medeni hal, konum, satın alma geçmişleri gibi birçok özelliğe göre gruplandırabilirsiniz. Böylece hem hedef kitleniz hem de kendiniz için en yüksek faydayı sağlayacak içerikler oluşturabilirsiniz. Hedefleme ne kadar doğru yapılırsa, geri dönüşüm oranı da o kadar yüksek olur.

Markanızın Bilinirliğini Artırabilirsiniz

Hedef kitlenize göndereceğiniz her e-posta ile işinizin ve markanızın bilinirliğini kayda değer oranlarda artırabilirsiniz. Bu sayede potansiyel müşterileriniz bir ürüne ya da hizmete ihtiyaç duyduklarında, akıllarına önce siz geleceksiniz. Tabi böyle bir güce ulaşabilmek için stratejik planlama, kreatif tasarım ve hedeflenmiş içerik konularında doğru adımların atılması gerekiyor.

E-mail marketing çalışmalarını işletme ve markalar için cazip tanıtım aktivitelerine dönüştüren özelliklerin başında paylaşım kolaylığı geliyor. Ürünlerinizden veya hizmetlerinizden memnun olan bir birey, sizden gelen gönderiyi sadece birkaç saniye içerisinde arkadaş grubuna iletebilir. Böylece marka bilinirliğiniz genişlerken, tanıdık birinden gelen referansla yeni müşterilerin size daha kolay güvenmelerini sağlayabilirsiniz.

Kampanyanızı Rahatlıkla Ölçümleyebilirsiniz

Herhangi bir tanıtım kampanyasının başarısını ölçmek için analizler vazgeçilmezdir. Özellikle televizyon reklamları ve gazete ilanları gibi klasik tanıtım çözümleri analiz sonucu olarak belirsiz ve tahmini sonuçlar sunarken, e-posta pazarlamada hassas, gerçekçi veriler elde edebilirsiniz. Gönderinin hedef e-posta kutusuna ulaşıp ulaşmadığı, kaç kez açıldığı, saklama oranı başta olmak üzere birçok konuda kesin sonuçlara ulaşarak bir sonraki kampanyanızın içeriğini hedef kitlenizin reaksiyonuna göre güncelleyebilirsiniz.

Tanıtım Maliyetlerinizi Düşürebilirsiniz

E-posta yoluyla pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmenin en çekici avantajını, yüksek bütçeler gerektirmemesi oluşturuyor. Baskı, gönderim ve yayınlanma ücreti olmadığından sadece kaç kişiye ulaşmak istediğine karar verip, ihtiyacınız oranında satın alma yapabilirsiniz.

E-mail marketing kampanyası oluşturmanın sağlayacağı tüm bu faydalardan yararlanmak için Icon Holistic ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlıklarını gerçekleştirdikleri başarılı projelerle kanıtlayan deneyimli üyelerden oluşan kreatif ekibimizle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak sizler için yenilikçi ve fark yaratacak kampanyalar oluşturabiliriz.

Web Tasarım Ajansı