Skip to content Skip to footer

Markaları tüketicilerine en iyi şekilde yansıtan tanıtım filmleri reklamın en önemli türlerinden biridir. Tanıtım filmi bir markanın, bir şirketin ya da bir kurumun hizmetlerini, ürünlerini, üretim alanlarını ve kurumsal imajını yansıtması açısından büyük önem taşır. Tanıtım filmi çalışmalarının marka değerlerine, marka vizyonuna, hedef kitlelerine özel olarak hazırlanması gerekir. Bir ürün veya hizmet için hazırlanan reklam filmleri gibi tanıtım filmleri de kurumsal imajı yansıtmalı ve tüketici için değer yaratan bir marka olduğunu anlatmalıdır. Tanıtım filmi hedef kitlelere ulaşmak ve onları şirket hakkında bilgilendirmek amacı ile geliştirilen en akıllı reklam iletişim stratejilerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

Tanıtım filmleri dahilinde bir şirketin ürünleri, hizmetleri, çalışanları, teknolojisi, üretim alanları, kurumsal ortamı gibi daha birçok alanda çekim yapılarak şirketler tüketicilere anlatılmaktadır. Tanıtım filmleri de aynı bir TV reklamı gibi tüketicide bir değer algısı yaratmayı sağlayabilmekte ve marka ile duygusal bir bağ oluşturulmasına yardımcı olabilmektedir. Bu nedenle iyi bir tanıtım filmi, bir şirketin yeni tüketiciler kazanmasını sağlarken var olan müşterilerde ise marka bağlılığı yaratmayı başarabilir.

Tanıtım filmleri, içerikleri ve yöntemleri açısından farklılıklar göstermektedir. Bunlar içerisinde en genel şekilde şirketleri tanıtan kurumsal tanıtım filmlerinden ürün tanıtımına, web sitesi tanıtımından, kampanya özel tanıtımlarına kadar birçok çeşit bulunmaktadır. Tüm tanıtım filmi çeşitlerinin konusuna göre iyi bir anlatımı olması gerekmektedir. Filmin hikâyesi, giriş gelişme ve sonuç bölümlerinin bütünselliği, çekimlerin çözünürlük kalitesi, profesyonel seslendirmeleri, özel çekim teknikleri, animasyon veya infografik tasarımları tanıtım filmlerinin en dikkat edilmesi gereken özellikleridir.

Her konuya özel kameralı veya animasyonlu anlatıma sahip özel teknikler ile şirketleri ve markaları en mükemmel şekilde tanıtmayı başaran ekibimizin sırrı markaları ve hedef kitlelerini anlamaktaki yeteneklerinde gizlidir. Röportajlar, kampanya tanıtımları, ürünlere, kişilere ve projelere özel hazırladığımız tanıtım filmleri ile hem tüketicileri bilgilendiriyor hem de filmin estetik özellikleri ile tüketicileri etkilemeyi başarıyoruz. Son teknolojiyi kullanarak hazırladığımız tanıtım filmlerini hem çok yaratıcı bir hikaye hem de üstün kalitede çekimlerle tüketiciler ile paylaşıyoruz. Fark yaratan çekimler ile markaları en iyiler arasında ilk sıralara çıkarıyoruz.

Web Tasarım Ajansı