E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı

İnternetin günlük hayatın içinde kapladığı yerin artmasına bağlantılı olarak ticaret kavramının anlamında da belli bir dönüşüm gerçekleşmiştir. Artık ticaret belli bir konumda yer alan fiziksel bir dükkân yerine dünyanın herhangi bir yerinden internet erişimi olan herhangi bir aygıtla ulaşılabilecek sanal dükkânlar ile işler hâle dönüşmüştür. Bu gelişme ticaret aktivitelerini kolaylaştırıyor gibi görünse de internet ortamındaki kirlilik ve sanal dükkânların sayısının artışı nedeni ile üretici ve satıcıların, hedefledikleri kitlelere seslerini duyurabilmesi gittikçe zorlaşmıştır.

 

E-ticaret danışmanlığı, site yönetimi ve kurumsal kimlik bağlamı içerisinde SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları yaparak web sitenize gerekli olan trafiği yaratabilmek için profesyonel destek sağlar. Icon Holistic sunduğu danışmanlık hizmeti ile firmanızın sunduğu ürün ve hizmetlere uygun bir e-ticaret stratejisi geliştirir. Böylelikle müşterilerinizin olası satın alma durumları göz önüne alınarak çeşitli planlamalar yapılır. Müşteri memnuniyeti ve firmanın kurumsal kimliği çerçevesinde dijital pazarlama tasarımları üretilir ve buna bağlı olarak ek çalışmalar uygulanır.

 

İnternet üzerinden doğru bir pazarlama yapabilmek ve doğru müşteri ile doğru hizmet ya da ürünü bir araya getirebilmek için arama motoru optimizasyonu da büyük önem taşır. SEO adı verilen bu çalışmanın yapılabilmesi için gerekli olan uygun içeriklerin üretilmesi ve bu içeriklerin doğru şekilde konumlandırılması da e-ticaret danışmanlığı kapsamında sağlanmaktadır.Icon Holistic verdiği danışmanlık hizmeti ile anahtar kelimelerin kullanılması gereken alanlar, arama motorlarına harcanan maliyetlerin düşürülmesi, sosyal medyanın aktif ve doğru olarak kullanılması gibi alanlarda hizmet desteği sunar. Üstelik arama motorlarındaki trendler de göz önüne alınarak site içerisinde çeşitli güncellemeler yapılabileceği gibi değişen trendler karşısında ürün ya da hizmetlerde de çeşitli yenilik yollarına gidilmesi ile ilgili firmalara ipuçları verilebilir. 

 

E-ticaret danışmanlığı, firmanın yer aldığı pazarı araştırılarak müşteriye sunulan hizmet ya da ürünün rakip firmalardaki fiyatlandırılmasına, yapılan reklam ve tanıtım çalışmalarına, web analizlerine bakarak bir strateji oluşturur. Bu strateji ile rakiplerinizden ayrışmanız, farklılaşmanız ve onlardan her zaman bir adım önde olmanız sağlanır. Doğru zamanlamada yapılan profesyonel dokunuşlar ile gerek internet siteniz gerekse sosyal medya kanalları aracılığı ile hedeflenen satışların gerçekleştirilmesi sağlanır.