Kurumsal Kimlik Tasarımı

Ürün ve hizmetlerinizi sunarken firmanızın diğer firmalardan farkını ortaya koymaya ne dersiniz? Kurumsal kimlik tasarımlarımız ile firmanıza profesyonel görünüm kazandırarak etkili ve kalıcı bir şekilde müşterilerinizde bir iz bırakabilirsiniz. Icon Holistic yenilikçi ve yaratıcı kurumsal kimlik çalışmalarıyla firmanızın görünen yüzünü şekillendirir. Şirketinizin hedeflediği kitlelere derinden etki edebilmesi için gereken tüm çalışmaları büyük bir özenle gerçekleştirerek markanızın gelişmesine katkı sağlar.

 

Uluslararası markaların logosundan ürün tasarımlarına, toplantı odalarında kullanılan renklerden broşür ve kataloglarında kullanılan görsellerin seçimine kadar her bir unsurun aynı çizgide olmasının nedeni kurumsal kimliktir. Bu duruş ve tutum, şirketlere kitlelere dokundukları her alanda kendi markalarının farkını hissettirme avantajını sağlar. Böylelikle sadece bir renk, ufak bir logo, bir slogan ile kitlelere şirketin genel felsefesi bir bütün halinde sunulabilir.

 

Başarı ile hazırlanmış bir kurumsal kimlik tasarımı, firmaya senelerce takip edilebilecekleri bir reçete sunar. Bu reçete ile  firmanın gerek hedef kitlesine gerekse kendi çalışanlarına karşı bir kimlik kazanması için stratejiler üretilerek süreklilik sağlanır ve tüm reklam unsurları bu kimlik projesi etrafında şekillendirilir. Bu bağlamda Icon Holistic, firma felsefenizin derinliklerine inerek logo, kartvizit, site, broşür, araç üstü giydirme gibi farklı kanallarda yaratıcı ve yenilikçi çalışmalar yapar.

 

Icon Holistic çalışanlarınıza, halka ve müşterilerinize görünen yüzünüzün sürekli ve tutarlı olabilmesi için kurumunuzun tüm görsel ve işitsel malzemelerinde bir karakter yaratmanızı sağlar. Bu tasarım çalışması yapılırken sadece o günün değil geleceğin de trendleri göz önüne alınır. Böylelikle yapılan çalışmalar firmanızı yaşayan bir organizma olarak düşünerek, tasarımı sürekli gelişim ve yeniliğe açık halde tutarken kalıcı bir imaj oluşturulmasını sağlar.

 

Firmanın imzası olarak da tanımlanabilecek olan kurumsal kimlik tasarımı sırasında firmanın karakteristik analizi, logo tasarımı, logo tasarımında kullanılan renkler ve renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri, tasarlanan logonun uygulanacağı yüzeylerle uyumluluğu gibi birçok farklı değişken göz önünde bulundurulur. Icon Holistic yaptığı tüm kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarında müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sıra dışı ve yenilikçi fikirlerle markalara uzun yıllar takip edebilecekleri yol haritaları çıkarır. Böylelikle yapılan kampanyalarda, reklam çalışmalarında, web sitesi içeriklerinde aynı yol takip edilerek firmanın profesyonel duruşunun ve imzasının devamlılığı sağlanır.

Farkınızı fark etmeye hazır mısınız?