Google AdWords Reklamları

Google Reklam Danışmanlığı

Günümüzde birçok marka ve işletme artan maliyetlerin etkisiyle klasik tanıtım kampanyalarından uzaklaşıp çevrim içi reklam hizmetlerine yöneliyor. İşini internet üzerinden tanıtmak isteyenlerin birçoğu, kampanya yönetiminde sunduğu detaylar ve kapsamlı analiz özelliklerinden dolayı ilk olarak Google AdWords reklam modelleri ile adlarını duyurmayı veya hizmetlerini tanıtmayı tercih ediyor.

 

Dijital pazarlama sürecinin en önemli parçalarından biri olan AdWords, işletme sahiplerine ve markalara etkili, verimli tanıtım kampanyaları düzenleyebilme fırsatı veriyor. Google’ın her biri farklı formatlara sahip çevrim içi reklam çözümleri sayesinde arama sonuçlarında, görüntülü reklam ağlarında, mobil uygulamalarda, YouTube’da ve Gmail’de boy gösterebilir; kârlılığınızı çok daha üst seviyelere çıkartabilirsiniz.

 

Metin reklamları sayesinde Google arama motorunda ürün ve hizmet arayan potansiyel müşterilerinize anında ulaşabilirsiniz. Gerçekleştirdikleri aramalarda kullandıkları terimlerle, reklam grubunuzdaki anahtar kelime eşleştiğinde reklamlarınız otomatik olarak gösterilir. Arama sayfalarına ek olarak bu ağa bağlı milyonlarca web sitesi aracılığıyla da işinizi tanıtma imkânına kavuşabilirsiniz.

 

Görüntülü Google Reklamları Nedir?

Ürün satışlarını ve markalarının bilinirliğini artırmak isteyen işletme sahiplerinin sıklıkla tercih ettikleri görüntülü reklamlar ile Türkiye’deki internet kullanıcılarının %98’ine düşük maliyetlerle ulaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. Hedef kitleniz web sitelerinde gezinti yaparken, YouTube videoları izlerken, Gmail’de e-postalarını kontrol ederken onlara markanızı kolayca tanıtabilir, satın alma için web sitenize yönlendirebilirsiniz.

 

Google Video Reklamları Nedir?

Arama hacmi bakımından dünyanın en büyük 2. ağı konumundaki YouTube’da video reklamlar yayınlayarak, markanıza ilgi gösterebilecek potansiyel kitleye en doğru zamanda ulaşabilirsiniz. Video formatında yayınlanan çevrim içi reklamlar sayesinde bireylere mesajlarınızı etkili bir biçimde aktararak, onları ürünlerinizi satın almaya daha kolay teşvik edebilirsiniz.

 

Alışveriş Reklamları

E-ticaret sitenizdeki ürünlere yönelik arama yapan kullanıcılara, alışveriş (ürün listeleme) reklamlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Ürüne ait görsel ve fiyat bilgisi içeren liste reklamlar aracılığyla promosyon mesajlarınızı net bir biçimde aktarabilirsiniz. Hatta alacakları ürünü önceden görmek isteyen müşterilerinizi bu reklamlar vasıtasıyla mağazalarınıza yönlendirebilirsiniz.

 

Yeniden Pazarlama / Hedefleme

Sitenizi belirli bir zaman aralığı içerisinde ziyaret etmiş kullanıcılara Google AdWords’ün yeniden pazarlama (remarketing) ve yeniden hedefleme (retargeting) özelliklerini kullanarak kendinizi hatırlatıp, ürün veya hizmet satın alma kararlarına etki edebilirsiniz. Böylece yatırımınızın geri dönüşümünü daha da artırabilirsiniz. Google AdWords danışmanlık hizmetini, profesyonel bir ekipten aldığınızda ilk olarak bütçenizi daha efektif kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Anahtar kelime, reklam metni ve gerektiğinde açılış sayfası bazında gerçekleştirilecek iyileştirmelerle tıklama başına maliyetlerinizi kayda değer oranda azaltabilirsiniz. Ayrıca reklam kampanyalarının oluşturulması sırasında hedef kitlenizin özelliklerine ve belirli bir konuma yönelik hedeflemeler yaparak geri dönüş sürecinin daha efektif geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Icon Holistic çatısı altında danışmanlık hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin Google AdWords kampanyalarında bütçelerini idareli kullanarak trafiği maksimum seviyeye yükseltmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda sertifikalı uzman ekibimiz planlı ve disiplinli bir yönetim göstererek, kampanyanızın her aşamasını en verimli şekilde yönetmeye odaklanıyor. Eğer siz de hedef kitlenize mesajınızı doğru iletmek ve satışlarını artırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.