Sosyal Medya Yönetimi

Türkiye, dünyada sosyal medya kullanımının en fazla olduğu ülkelerin başında geliyor. Potansiyelin yüksek olmasından dolayı farklı sektörlerden birçok işletme ve marka, popüler sosyal ağlarda boy göstererek, hedef kitlelerini kendilerine çekmeyi amaçlıyor. Bu amaca ulaşmak ve maksimum kârlılığı elde etmenin yoluysa sosyal medya danışmanlığı hizmetini kendisini kanıtlamış, dinamik, yaratıcı bir ekipten almaktan geçiyor.

 

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti, işletmelerin ve markaların Instagram, Facebook, Twitter, Linkedin gibi ağlar üzerinden hedef kitlelerine ulaşmalarını mümkün kılıyor. Kreatif açıdan üst düzey projeleri hayata geçirmiş bir ajanstan bu hizmeti aldığınız takdirde mevcut ve potansiyel müşterilerinize güncel kampanyalarınızı duyurabilirsiniz. Ayrıca marka bilinirliğini artırıcı aktiviteler aracılığıyla etki alanınızı genişletebilir, kurumsal kimliğinizin daha sağlam temeller üzerine oturmasını sağlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Mecrası Markalaşmak için Önemli

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti sayesinde markanızı web sitenizin tek düzeliğinden kurtarıp, kitlelerle etkileşime sokabilirsiniz. En ince ayrıntısına kadar sizin yerinize düşünen bir ekiple çalışmanın getireceği avantajla doğru zamanda doğru hamleleri gerçekleştirerek sektörünüzdeki konumunuzu pekiştirip, kısa sürede zirveye aday hale gelebilirsiniz.

 

Sosyal ağlarda rakiplerinizin önüne geçmeniz için daima güncel olmanız ve düzenli olarak hedef kitlenizi ürün ya da hizmetlerinizi satın almaya yöneltecek paylaşımlarda bulunmanız gerekiyor. Bu amaç doğrultusunda hizmet aldığınız ajanstan ilgi çekici metinlerin ve görsellerin hazırlanmasını talep edebilirsiniz. İçerik yönetiminde üretilen içerik ne kadar kreatif ve yenilikçiyse, geri dönüşünüzde aynı oranda güçlü olacaktır.

 

Siz paylaşım yapmasanız bile takipçileriniz sosyal ağlarda işletmeniz veya markanız hakkında olumlu ve olumsuz görüşlerini belirtmeye devam eder. Bu nedenle internetteki potansiyel her kaynağın belirli sıklıkla taranması ve hakkınızda çıkan haber ya da yapılan paylaşımların raporlanması gerekiyor. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti alarak bu raporların düzgün bir formatta oluşturulmasını sağlayabilir, ortaya çıkabilecek krizleri kurumsal kimliğiniz zedelenmeden aşabilirsiniz. Tüm bunlar olurken siz de kârlılığınızı artıracak yeniliklere daha fazla odaklanabilirsiniz.  

 

Gönderiler, makaleler, videolar ve fotoğraflar yayınlayarak, mevcut takipçilerinizle iletişim halinde kalabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve markanızı tanıtmak içinse sosyal medya reklam kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Bu alanda profesyonel bir ekipten yardım alarak, hedef kitlenize yönelik en doğru reklam gruplarının oluşturulmasını, yüksek verimlilikle kampanyalarınızın devam etmesini mümkün kılabilirsiniz.

 

İçinde bulunduğunuz sektörün ve hedef kitlenizin özellikleri, birden fazla sosyal ağda aktif olmanızı zorunlu kılabilir. Ayrıca kriz durumlarında olumsuz görüşlerin önüne geçilmesini sağlayacak online halkla ilişkiler çalışmalarının da üst düzey tecrübeye sahip bir ekip tarafından yürütülmesi gerekir. Bu yüzden sizin yerinize trendleri takip edip doğru aksiyon planını hazırlayabilecek bir ekip, hem bütçenizi hem de zamanınızı doğru kullanmanıza olanak verecektir.

 

Sıradanlıktan hoşlanmayan, yenilikçi tarzımızla Icon Holistic ekibi olarak sizlere marka vizyonunuza en uygun içerik projelerini üretebilir, memnuniyet odaklı hizmet anlayışımızla rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak kampanyalara imza atabiliriz. Dijital dönüşümünüzü tamamlamak ve sosyal ağlarda en doğru şekilde temsil edilmek istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin.