Profesyonel Logo Tasarımı

Logo bir markanın, bir şirketin, bir ürün ya da hizmetin özelliklerini tanımlamak için tasarlanan görsel bir simgedir. Logo, markaların ve şirketlerin kimliklerini kazanmalarında ve tüketiciye bu kimlikleri tanıtma kısmında önemli bir rol oynar. Bir markanın kullandığı logo, markanın kimliğini, dilini, pazardaki konumlandırmasını yansıtması nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Bu açıdan bakıldığında markanın tüketicideki imajının ve bilincinin oturtulmasını sağlayan en önemli basamaklardan biri etkileyici bir logo tasarımı yapılmasıdır. Özgün, estetik ve yalın bir şekilde yapılan ve marka değerlerini içinde barındırmayı başaran bir logo tasarımı, şirketlerin hizmetleri ve ürünleri ile diğer markalar arasından kolaylıkla fark edilebilir olmasını sağlamaktadır.

 

Logo tasarımlarının en önemli özelliği bir şirketin veya markanın hedef kitlesi tarafından görülen ilk yüzü olmasıdır. Bir markanın satışa çıkardığı ürününün binlerce farklı ürün veya hizmet arasında öne çıkması için etkileyici bir logo tasarımına ihtiyacı vardır. Bunun nedeni ise kurumların ve markaların logo tasarımları ile göz önüne çıkabilmeleri ve görsel algıda seçicilik sağlamayı başarabilmeleridir. Markanın var olan tüketicileri, markaya ait yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde ilk önce tanıdık logo tasarımını fark eder ve ürünü diğer markalar arasından kolaylıkla ayırt edebilir. Aynı şekilde markanın hedef kitlesi veya potansiyel müşterileri de markanın veya şirketin logo tasarımındaki estetik değerlere göre markanın kimliği hakkında fikir sahibi olabilir. Bu da hedef kitlelerin ürünü satın alma kararı verirken markayı denemek veya denememek konusunda yapacakları seçime etki eden çok önemli bir faktördür. Bu nedenle logo tasarımının marka veya şirket hakkında verdiği mesaj, kurumsal kimliğe marka tarafından hedeflenen katkıyı sağlamalıdır.

 

Etkileyici ve akılda kalıcı bir logo tasarımı, reklamı yapılan markanın ürününün veya hizmetinin sunduğu mesajı başarı ile hedef kitleye ulaştırmayı başarırken tüketicinin ilgisini çekmeyi sağlamaktadır. Zihinsel bir süreç olan reklamdaki algılamanın; kulağa ve göze gelen uyarıcılara göre şekillenmesi nedeniyle etkileyici bir logo tasarımı büyük önem taşır. Yetenekli tasarımcılardan oluşan profesyonel bir ekibin hazırladığı logo tasarımı, markanın imajını ve kurumsal kimliğini doğru bir şekilde yansıtmakla kalmaz ve yer aldığı pazar içerisindeki rakip ürünler arasından kolaylıkla sıyrılabilmeyi sağlar. İlk anda ürünleri logo tasarımı ile fark etmeye alışmış olan tüketici, bu sayede alternatif ürünler arasında markayı kolaylıkla algılar ve markayı satın alma olasılığı diğerlerine göre artar.

 

Yetenekli tasarımcılardan oluşan profesyonel bir tasarım ekibine sahip olan ajansımız, size markalarınızı ve kurumsal kimliklerinizi oluştururken en doğru ve en etkileyici logo tasarımlarını yapmaktadır. Marka bilinirliğinin sağlanması ve marka bilincinin oturtulması açısından büyük önem taşıyan etkileyici bir logo tasarımında öncelik markaya ait uygun bir tarzın oluşturulmasıdır. Ekibimiz bunu yaparken seçilen renklerin, çizgilerin ve karakterlerin hem marka ile hem de günümüzün tasarım modellerine uyumlu olmasını önceliği olarak belirler. Logo tasarımında kullanılan her bir rengin ve çizginin tasarım ilkelerine uygun olmasına ve verdiği mesajların siz markaların kimliğini yansıtmasına büyük önem veren ekibimiz, önde gelen markalara tasarladıkları logo tasarımları ile kurumların her zaman birkaç adım önde olmalarını sağlamaya devam etmektedir.