Profesyonel Slogan Bulma

Bir ürün ya da hizmetin sağladığı faydayı hedef kitleye duyurmak amacıyla kullanılan sloganın kısa, akılda kalıcı ve ilgi uyandırıcı olması gerekir. Bu iki noktayı göz önünde bulundurarak ilk aşamada işletmenin müşterilerine sunduğu hizmet veya ürünün öne çıkartılacak özelliklerini sıralamak, slogan bulma aşamasının temelini oluşturur. Sürecin devamında ise söz konusu özellikleri vurgulayacak ve hedef kitleyi satın almaya teşvik edecek metnin yazımına geçilir.

Tüm aşamaları tamamlayıp etkileyici bir slogan ortaya çıkarttığınızda işletmenizin misyonu ve vizyonu hakkında bilgileri de doğru şekilde paylaşabilirsiniz. Böylece müşterileriniz satın alma kararlarına doğrudan etki etme şansınızı artırabilirsiniz. Üstelik slogan kullanarak bu gibi ayrıntıların dışında daha birçok avantajdan da yararlanma olanağına kavuşabilirsiniz.

 

Slogan Kullanarak Markanızı Farklılaştırabilirsiniz

Hedeflediğiniz müşteri grubuna doğrudan hitap eden bir dille yazılmış slogan sayesinde markanızı farklı konuma taşıyabilirsiniz. Rakibinizin piyasaya sürdüğü benzer özellikteki ürün yerine bireylerin sizin ürettiğiniz ürünü tercih etmesinde kullandığınız slogan çoğu zaman başrolü oynayacaktır. Tabii bu başarıya ulaşmak için sloganı etkili ve en doğru kanallardan duyuracak kampanyalar için doğru ajanstan yardım almalısınız.

 

Slogan İle Markanızın Hatırlanmasını Kolaylaştırabilirsiniz

Akılda kalıcı slogan sayesinde markanızın öne çıkmasını ve dolayısıyla daha kolay hatırlanmasını sağlayabilirsiniz. Ajansınızdan yardım alarak, klasik ve dijital reklam kampanyalarınızın en doğru zamanda, rahatsızlık yaratmayacak kadar yoğun şekilde yayınlanması sonucunda bu etkilerin oluşması için uygun zemini hazırlayabilirsiniz. Geri dönüşlere göre kampanyalarınızı güncelleyerek, marka adı olmadan sadece slogan ile müşterilerinizin sizi hatırlamasının yolunu açabilirsiniz.

 

Doğru Sloganı Kullanarak Rakiplerinizin Hareket Alanını Kısıtlayabilirsiniz

Devrim yaratan bir ürünü piyasaya sürdüğünüzde, rakiplerinizin bu hareketinize tepki vermesi ve sizinle eşit konuma gelmeleri uzun zaman alacaktır. Aynı şekilde çarpıcı ve yenilikçi bir slogan kullanarak da aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Özellikle yeni bir ürünün lansmanında markanızı ve ürün özelliklerinizi en iyi şekilde temsil eden sloganı seçerek, rakiplerinizin önünde olmanın keyfini sürebilirsiniz. icon Holistic çatısı altında hedef kitlenize doğru açıdan yaklaşarak markanızın bilinirliğini ve gücünü artıracak sloganı bulma konusunda size yardımcı olabiliriz. Kreatif, markanıza değer katacak çalışmalara imza atmak istiyorsanız, hemen etik ilkelerden asla taviz vermeyen genç ekibimizle iletişime geçin.