Mobil Web Sitesi

Mobil Web Sitesi

İnternete bağlanmak için bireyler tarafından kullanılan araçların türü uzun süre önce değişmeye başladı. İlk zamanlarda masaüstü bilgisayarlar sanal dünyaya bağlanmak konusunda tek yol olma özelliği taşırken, teknolojilerindeki hızlı gelişme ile birlikte ibre hızla akılı cep telefonlarına ve tabletlere kaymaya başladı. Bu durum, günümüzde potansiyel müşterilerine daha çabuk ulaşmak isteyen marka ve işletmeleri mobil web sitesi sahibi olmaya zorluyor.

 

Mobil Web Sitesinin Avantajları

Mobil web sitesinin sunduğu avantajlar, aynı zamanda neden önemli ve vazgeçilmez olduğunun da anlaşılmasını kolaylaştırıyor. Gerek kod yapısı, gerekse arama motorları tarafından desteklenmeleri nedeniyle mobil uyumlu web siteleri, başta müşteri sadakati olmak üzere birçok fayda sağlıyor.

 

Mobil web siteleri, yapıları gereği standart tasarımlara göre daha fonksiyonel özellikler taşıyor. Multimedya öğelerin, metinlerin ve formların ekran çözünürlüğüne göre sıralanması sayesinde kullanıcılar aradıkları bilgiye daha kolay ulaşabiliyor. Menü de gizlendiği için gezinti yapılan alana yoğunlaşılması daha rahat hale geliyor. Bu sayede mobil uyumlu internet sitesinde kullanıcı deneyimi, fazlasıyla artıyor.

 

Kullanıcı Deneyiminin Artması ve Önemi

Kullanıcı deneyiminin artması, sitede geçirilen ortalama zamanında artmasına neden oluyor. Sitede daha fazla zaman geçirilmesi ise satış oranlarının ve dolayısıyla kârlılığın yükselmesini sağlıyor. Kullanıcıların web siteniz ile etkileşimleri hakkında bilgi sahibi olmak için Google sertifikalı uzmana bünyesinde yer veren bir ajansla işbirliği içerisine girebilirsiniz. Mobil web sitenizdeki iletişim formu gibi alanların bulunduğu sayfalara yerleştirilecek Google Analytics kodları ile derinlemesine analizler yapabilirsiniz. Aradıkları ürün ya da hizmete mümkün olan en kısa sürede ulaşmalarına olanak tanıması, kullanıcıların gözünde bir siteyi vazgeçilmez kılıyor. Kod yapılarının akıllı cihazlarla uyumlu olacak şekilde düzenlenmesi, mobil web sitelerini bu açıdan da sizlere avantaj sağıyor. 6 ila 10 saniye arasındaki yükleme sürelerinin bile fazlasıyla uzun sayıldığı günümüzde bu avantaj, rakipleri geride bırakmak konusunda en önemli konu haline geliyor.

 

İnternette zaman geçirmek için akıllı cihazları tercih eden birey sayısı arttıkça, mobil arama sonuçlarındaki konum da gittikçe önem kazanıyor. Hatta Google, 2015 yılında yaptığı açıklama ile mobil uyumluluğa sahip olmayan sitelerin arama sonuçlarında daha aşağılarda olacağını belirtti. Bu yüzden arama motoru optimizasyonunda on-site ve off-site stratejiden önce mobil tasarım öne çıkıyor.

 

Son yılarda yapılan tüm araştırmalar, mobilin yıldızının her geçen gün daha da fazla parladığını doğruluyor. Hedef kitlelerinin ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermek isteyen birçok firma, bu konuda deneyim sahibi ajanslar aracılığıyla kurumsal web sitelerinin mobil uyumlu versiyonlarını müşterilerinin hizmetine sunuyor. Klasik tarzda hareket edip, bu akıma uymayanlar ise zamanla geri planda kalarak pazar paylarını kaybediyor.

 

Eğer siz de hedef kitlenize akıllı mobil cihazlar aracılığıyla ulaşmak isterseniz, Icon Holistic farkı ile işletmeniz için en uygun mobil web sitesi tasarımı projesini hayata geçirmenize yardımcı olabiliriz. Kârlılığınızı, verimliliğinizi ve markanızın gücünü artırmak için tek yapmanız gereken bizimle hemen iletişime geçmek.