Skip to content Skip to footer

İnternetin günlük hayatın vazgeçilmez parçası haline gelmesi nedeniyle her geçen gün daha çok firma, kurumsal kimliğini web siteleri aracılığıyla sanal dünyaya taşıyor. İşletmelerin varlıklarını güçlendirmeleri bakımından hayati öneme sahip olduğundan, kurumsal web tasarım projelerinin doğru ellerde ve birçok konuya dikkat edilerek gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Kurumsal Web Tasarım Neden Önemlidir?

Kurumsal web sitesi, işletmenizin kimliğini potansiyel müşterilerinize ya da iş ortaklarınıza zaman kesintisi olmadan ve mekândan bağımsız tanıttığı için yüksek öneme sahiptir. Bu nedenle şirket tarihçesinden vizyonuna, ürün/hizmet bilgilerinden iletişim seçeneklerine kadar birçok konuya web sitesi bünyesinde yer verilmesi yüksek fayda sağlıyor. Site aracılığıyla kurumsal kimliğinizi en doğru biçimde kitlelere tanıtabilir ve iş hacminizi klasik reklam çözümlerinde ihtiyaç duyacağınız bütçeden çok daha azını kullanarak arttırabilirsiniz.

Doğru şekilde tasarlanan bir web sitesi ile sadece işletmenizi tanıtmakla kalmayıp, marka değerinizi korumaya ve geliştirmeye yönelik çalışmaları da kolaylıkla sürdürebilirsiniz. Hedef kitlenize aktarmak istediklerinizi sadece metinler ile değil video ve görseller kullanarak da anlatabilirsiniz. Böylece çok daha samimi ve içten bir hava yakalayabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Projelerinde Dikkate Edilmesi Gerekenler

Kurumsal web sitesi tasarımı yaptırmaya karar verdiğinizde, bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sayede hem hitap edeceğiniz kitlenin beklentilerine tam olarak cevap verme fırsatı bulabilir hem de kurumsal kimliğinizi ilk ağızdan en doğru şekilde anlatabilirsiniz.

Responsive Tasarım

Türkiye’de bireylerin büyük çoğunluğu internete akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden bağlanıyor. Bir kısmı ise aynı amaç doğrultusunda masaüstü bilgisayarları kullanmayı sürdürüyor. Her cihazın ekran çözünürlüğü farklı olduğundan kullanıcı dostu tasarım anlayışları öne çıkıyor. Responsive tasarım burada devreye girerek her cihazla uyumlu web sitesi oluşturulmasını mümkün kılıyor. Ayrıca çözünürlük uyumlu web sitesi, özellikle mobil arama sonuçlarındaki sıralamayı doğrudan etkiliyor.

SEO

Doğru kurgulanan arama motoru optimizasyonu stratejisi sayesinde potansiyel kitlenize daha çabuk ve daha az masrafla ulaşabilirsiniz. Bu nedenle kurumsal web tasarım aşamasında ağırlık verilmesi gereken konuların başında site içi ve dışı SEO çalışmaları geliyor.

İçerik Yönetimi

Tasarım ne kadar gelişmiş olursa olsun, web sitenizin amacına ulaşmasını sağlayan ana etkeni içerik oluşturuyor. Klasik kopyala-yapıştır mantığı ile oluşturulmuş metinler yerine kurumsal internet sitenizde deneyimli bir editörün kaleminden çıkmış içerikler sayesinde vermek istediğiniz mesajları çok daha güçlü bir şekilde hedeflerine ulaştırabilirsiniz. Hatta profesyonel tarzda hazırlanmış multimedya öğeleri ile bu etkiyi çok daha yüksek seviyelere çıkartabilirsiniz. Üstelik siteniz içerik yönetim sistemi (CMS) altyapısına sahip ise kayda değer oranda zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Doğru Ajans Seçimi

Kurumsal web sitesi tasarımı için seçilecek ajansın, yukarıda saydığımız tüm disiplinlere hâkim kadroya sahip olması gerekiyor. Geçmiş projeleri ile deneyimini kanıtlayan bir ajans aracılığıyla kurumunuzun sanal dünyadaki yüzü olacak web siteniz için en doğru çözümlere kolayca ulaşabilir, sürdürülebilir projelere imza atabilirsiniz.

Icon Holistic çatısı altında genç, dinamik, lider kişilikli kadromuz ile standart şablonlarla çalışmak yerine yenilikçi ve her firmanın profiline özel projeler üretmeye önem veriyoruz. Eğer siz de kreatif ve kurum kimliğinizi güçlü bir şekilde yansıtan web sitesi tasarımına ihtiyaç duyuyorsanız, sektörünüzde öne çıkmak için hemen deneyimli ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı